İç Varis Tedavisi Nasıl Gerçekleşir?

İç Varis Tedavisi Nasıl Gerçekleşir ?

İç Varis Tedavisi Nasıl Gerçekleşir

İç Varis Tedavisi Nasıl Gerçekleşir

İç Varis Tedavisi Nasıl Gerçekleşir? Hastalarda iç varis oluşumu tespit edildiği zaman ilk etapta yapılması gereken şey bu iç varis gelişiminin engellenmesidir. Engellenmeyen iç varis gelişimi tedavi edilemez. Bu gelişimin önüne geçildikten sonra bacaklarda meydana gelen ağrılar, sızlamalar, renk değişiklikleri ve diğer sıkıntılar çözümlenmeye çalışılır. Hastanın sıkıntıları halledildikten sonra damarın içerisine oluşan pıhtıları eritmesi için bazı ilaçlar verilir ve hasta kontrol altında tutulur. Tıkanıkların çözümlenmesinin ardından oluşabilecek olan yeni tıkanmaların önlenmesi için de damar içerisine stent takılabilir ve anjiyo uygulaması hartaya yönelik olara gerçekleştirilebilir.

Burada önemli olan nokta hastanın bedenini dinlemeyi bilmesidir. Herhangi bir rahatsızlık hissettiğinde bedeni onunla olumsuz bir şekilde konuşmaya başladığında bu tepkilere kulak vererek uzman bir hekime danışmasıdır. Hasta kişiler genel olarak rahatsızlık hissettiklerinde kendileri bu sorunu çözmeye ve kulaktan dolma yöntemler deneyerek bu durumun üstesinden gelmeye çalışırlar. Bu ise durumu zorlaştırmaktan başka bir işe yaramamaktadır.

İç varis rahatsızlıkları ağrısız varis tedavisi yöntemleri ile hastanede yatmadan yapılabilmektedir. Bu nedenle iç varis hastası iseniz tedavinizi ihmal etmemenizi ve en kısa zamanda bize başvurmanızı size tavsiye ederiz.

İç Varis Tedavisi Nasıl Gerçekleşir ? daha fazla bilgi için bize ulaşın. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir